Čekání zušlechťuje mysl, ale...

23. června 2010 v 16:07 | Jasmína&Kiki |  Kritika
Celý svět již pomalu zapomíná na slávu mladého autora jménem Ch. P. Jaká vlna nadšení nastala, když byl vydán Brisingr, a každý už se těšil na další a další pokračování této ságy. Ale chyba lávky. Chípková Půženka zřejmě usnula a žádný princ na obzoru. Na co čeká? Až mu vymře čtenářstvo?
Vzhledem k tomu, že většina jeho čtenářek má okolo devíti let, mohlo by se stát, že z díla zůstane pouze torzo, když uprostřed psaní zemře. Neuvědomuje si to? Přece jenom už na tom světě nějaký ten pátek je a sedmnáct mu už jen tak nebude. (Leda 117).

Možná spoléhá na to, že každý člověk bude tyto knihy číst několikrát a tím vyplní čas. Ne proto, že by ho tak zaujaly dějem, ale prostě proto, že už po několika dnech si nepamatuje ani jednu desetinu postav. I ti, jejichž paměť je nedocenitelná, jako od M. M., budou mít za těch 70 let problém. Přiznejme si to.
dráček

Když totiž někdo, na začátku třetí knihy (mimochodem šestiset stránkové), věnuje téměř celou kapitolu popisu letu čmeláka, není se co divit, že vylíčení celé historie je poněkud zdlouhavé. Ještě štěstí, že v době Eragonově neznali zubní kartáčky. Nebavilo by nás znovu a znovu číst líčení o tom, jak si Eragon čistí zuby.

Zkrátka toho nepiš tolik, milý Christie, a ušetřený čas můžeš použít na nějakou jinou ságu. Tu už raději nebudeme začínat číst, jelikož bychom se nemusely dočkat posledního dílu.

(Zdroj obrázku tady)

EDIT 21:00, Jasmína: Vypadá to, že se nemůže dočkat více lidí, nakladatelství Egmont se totiž zase jednou vytáhlo. Tady je odkaz na novou knihu od Paoliniho, totiž průvodce po Alagaësii. Další z věcí, kterou můžeme vyplňovat volný čas, že... :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ayamee Ayamee | E-mail | Web | 19. července 2010 v 1:51 | Reagovat

Ja si čakanie mienim vyplniť presne tak - všetko to prečítam znova, od začiatku, od Eragona, pretože keby som hneď teraz začala čítať toho Birsingra, čo mi už pol roka zapadá prachom na poličke, vôbec by som netušila, o čom to akože čítam. Veď kto je to vlastne ten Eragon? :-D

Pamätám sa, že keď som šla na film do kina, celú dobu sme sa v kinosále s kamoškou kosili na tom, o čom to celé asi tak je, keď nám prišlo, že s knihou to má spoločné akurát tak meno hlavného hrdinu. Nedávno film bežal v telke a prišiel mi dosť dobrý, ale to pravdepodobne len preto, lebo už netuším, o čom bola kniha a preto nemôžem povedať, že to tým filmom spackali, keď už ani neviem, čo presne mali spackať! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama