Tohle spravit, to pro mě nebude žádný problém...

30. července 2010 v 15:13 | Kiki |  Povídky
Kiki
Tato poovídka byla vlastně původně slohovou prací. na téma, které je zadáno v názvu, tak můžete sami posoudit, jakou známku byste mi dali...


Strýc Andrew je věčným a zneuznaným kutilem. Miluje věci, které vyžadují opravu. Hříčkou náhod nebo snad přirozenou zlomyslností věcí je však právě tento rudolící stařík tou nejnešikovnější osobou v celém hrabství, ne-li v Anglii vůbec.

Nyní však mi dovolte, než se pustím do jádra příběhu, tohoto pána blíže popsat. Nejprve tedy k jeho zevnějšku, je menšího vzrůstu a již od mládí měl dobrý apetit, což se podepsalo na velikosti jeho vesty, jejíž knoflíčky jsou kupodivu ještě stále na svém místě, ačkoli při shýbání jen tak tak že neuletí. Jinak je ovšem tento starší pán, i přes svou náklonnost k alkoholickým nápojům, zejména Brandy a Whisky, ve velmi dobré kondici a až zázračně zdravý.

Strýček je vždy duší společnosti a jeho hnědé oči zazáří při každé zmínce o dostihovém sportu, neboť, jako každý angličan, má sportovního ducha. Pak, jak už bylo zmíněno, je vášnivým opravářem. Což však donutilo tetičku Lessii postupně rozprodat veškeré nářadí, až na kladivo a kleště, kteréžto jsou ovšem pečlivě uzamčeny v kůlně a střeží je jednak bystré oko zahradníka a pak také ohnivý pes.

Ani tato opatření však nezabránila mému drahému strýci znovu si ublížit. Stalo se to začátkem května o půl čtvrté po poledni greenwichského času, v době, kdy ospalé letní odpoledne ukolébalo ubohého hafana, zahradník zrovna užíval zaslouženého odpočinku na své pravidelné dovolené a tetička si to odhasila do kostela svatého Vavřince na setkání jakéhosi dobročinného spolku.Hřebíky

Strýc měl tudíš volnou ruku. Bohužel, k jeho velkému zklamaní, se v té době v domě nevyskytovalo nic, co by jevilo jen nejmenší známky poškození či opotřebení, nebo alespoň částečné nefunkčnosti. Ačkoli tedy neměl strýc po ruce ani klíče, ani kýené opravitelné artefakty, rozhodl se přesto vypravit se na odchůzku a cestou jen tak náhodou narazit na dveře kolny.

Různé staré nepoužitelné harampádí působilo na milého strýce jako džbán vody na žíznivého. Pomyslel na to, jak všechny tyto věci opraví a celý se zatetelil. Vrhl se směrem ke skřínce, takovým způsobem, že bychom to od člověka jeho tělesné kondice vůbec nečekali. Jeho nadšení však velmi rychle opadlo, neboť, jak už bylo poznamenáno, skřínka byla uzamčena. Strýc v beznaději lomcoval klikou a pěstí druhé ruky bušil do nepovolujících dvířek.

Rázem se zámek uvolnil, alespoň to tak chvíli vypadalo, pak se na strýce vysypal celý obsah skříňky, včetně kleští a kladiva. Z úst staříka se vydral výkřik, strýc zaklel, ale pak se jeho oči rozzářily: "Tohle spravit, to pro mě nebude žádný problém…" pomyslel si cumlaje si naražený palec levé ruky a vítězoslavně pozvedl nad hlavu tu pravou, v níž stále třímal dvířka.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mami mami | 2. srpna 2010 v 6:40 | Reagovat

Paráda! Miluju starou Anglii! Bude nějaké pokračování? :-)

2 kaca a misa kaca a misa | 29. listopadu 2011 v 11:30 | Reagovat

ty jsi talent Kikátko :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama